ÜYELERE MEKTUP

ÜYELERE MEKTUP

BAŞKANIMIZ A.TURGUT BERBEROĞLU'NUN ÜYELERE MEKTUBU


Değerli Hemşerim,                                                               

18.11.2013 Tarihinde kurulan derneğimiz, sizlerin gösterdikleri ilgi ve destek sayesinde her geçen gün biraz daha güçlenerek faaliyetlerine devam etmektedir.

            Çeşitli etkinliklerimiz arasında en sürekli ve verimli olanı 26.10.2014 tarihinde başlayarak iki yılı aşkın süredir devam eden kahvaltılı buluşmalarımız olmuştur. Bu sayede hemşerilerimiz birbirlerini daha yakınen tanıma imkanı bulmuş , adeta bir dernek arkadaşlığı , dernek dostluğu oluşmuştur. Hemşerilerimiz evlerinde hazırlayıp getirdikleri yöresel yemeklerimizle kahvaltılarımıza bölgesel özellik kazandırmışlardır. Bu durum özverili bir samimiyet ve sevgi unsuru olma yanında yöresel mutfak kültürümüzede katkı sağlamıştır. Bu arada kahvaltı ikramında bulunan hemşerilerime bir kere daha teşekkür etmek istiyorum.

            Yine bu kahvaltı günlerimize önemsediğimiz konularda, konunun uzmanlarını davet edip brifingler verdirerek hep birlikte bilgi sahibi olmaya çalışıyoruz. Örneğin Tüketici hakları, Sağlık, Dinimiz ve Yaşantımız, Gençliği kötü alışkanlıklardan koruma yöntemleri gibi konularda konuşmacılarımızı davet ettik ve davet etmeye devam edeceğiz.

            Kahvaltılarımızda, Dilek ve temennilerimizi dile getiriyor, Yemek duamızı yapıyor, ulusal ve bölgesel bir üzüntümüz yok ise kemençe ve tulum eşliğinde horonumuzu’da oynayarak daha açıkçası memleketimizi burada yaşamaya çalışıyoruz.

             Halen Avcılar, Beylikdüzü, Esenyurt ve Çatalca ilçelerimizde Rizelilerin herhangi bir yasal, faal ve  organize birlikteliği’nin olmadığını biliyorum. Bu ilçelerdeki hemşerilerimizi de daha büyük oranda çatımız altında toplamayı başarabilirsek hiç şüphesiz bölgemizde daha büyük bir güç, daha etkili bir beraberlik oluşturmuş olacağız.

Değerli Hemşerim,

            Takdir edersiniz ki dernek faaliyetleri fedakarlık isteyen fahri hizmetler olmakla beraber konunun maddi yönü de mevcuttur. Derneğimizin kirası, çalışanımızın ücreti, Elektrik , su vs gibi aylık yaklaşık 4.000,00 TL civarında bir masrafımız olmaktadır. Ayrıca maddi destek vermemiz gereken zor durumdaki hemşerilerimiz olmakta , onlara yardımcı olmak derneğimizin amaçları arasında olmakla birlikte insani ve vicdani bir zorunluluğumuzdur. Bütün bu harcamalar derneğimizin kuruluşundan bu yana çok dar bir çerçevede halledilmiştir. Bu arada şunu da belirtmeliyim ki ödeme gücü müsait olmayan hiçbir hemşerimizden maddi hiçbir talebimiz olmamıştır, bundan sonrada olmayacaktır. Onların manevi destekleri her türlü takdirin üstündedir.

            Sözü edilen harcamaları ödeme konusunda durumu müsait olan daha geniş bir hemşeri kitlersine yaymayı ve ilk etapta her ay 50,00 TL verecek  100 kişiye ulaşmayı kararlaştırmış bulunmaktayız.

            Sizde bu kampanyaya dahil olur veya çevrenizden birilerini dahil ederseniz katkılarınızı hem maddi , hem manevi boyuta taşımış olacaksınız. Böylece derneğimiz bölgede daha büyük bir güç haline gelecek ve varlığını hemen her alanda daha çok hissettirecektir. Daha şimdiden bölgemizin en aktif, en olumlu ve verimli çalışmalar yapan derneği bizim derneğimizdir. Bununla da tüm hemşerilerimin onur duyduğunu , bu onurunda sizlere ait olduğunu bilmenizi isterim.

            Bu birlikteliğimize, kardeşliğimize  destek verdikçe , sahip çıktıkça, el ele, gönül gönüle oldukça, çalışmalarımız inşallah hep güçlenerek devam edecektir.

             Bu dilek  ve temennilerimizle size ailenize sağlıklı ve başarılı günler dilerim.

Saygılarımla,                                                                                                                                                                                                                                                                    A.Turgut Berberoğlu

                                                                                              B.Çekmece Rizeliler Derneği

                                                                                                 Yönetim Kurulu Başkanı

 

NOTLAR:

1-) Ödemeler Banka hesabına veya dernek makbuzu karşılığnda yapılacaktır.   

Banka Bilgileri : Büyükçekmece Rizeliler Derneği İş Bankası B.Çekmece Şubesi(1251) 

Hesap No:795501  İBAN:TR56 0006 4000 0011 2510 7955 01

2-) Ödemeleri Aylık veya Yıllık yapabilirsiniz.

 

Reklamlar

Bu alana reklam verebilirsiniz... Bu alana reklam verebilirsiniz... Bu alana reklam verebilirsiniz...

Sosyal Ağda Biz

Hakkımızda

Derneğimiz 2013 yılında İstanbul Büyükçekmece'de Büyükçekmece Rizeliler Derneği olarak kurulmuş olup, bir çok etkinlik ve organizsonlar düzenlemiştir...devamı...

Bizi Takip Edin

Bize Ulaşın

Dizdariye Mahallesi Hasan Reis Sokak Gül Apt No:3/6 (Havuzbaş Mevkii) B.Çekmece İstanbul

T: +90 (212) 883 21 61

F: +90 (212) 881 12 50

info@buyukcekmecerizeliler.com

Copyrights 2013 - Büyükçekmece Rizeliler Derneği

tasarım kartiarti.com K++ Yazılım ve Ajans Hizmetleri